Mehmet BOSTAN
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
1971 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Bostan, İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden İngilizce İşletme Yüksek Lisans (MBA) aldı.

İş hayatına 1995 yılında başlayan Bostan, Denizbank’ta Kurumsal Bankacılık Yetkilisi, BNP Ak Dresdner Bank’ta Pazarlama Müdürü, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Müdür görevlerinde bulundu. Son olarak Dresdner Bank AG Türkiye Baş Temsilcisi olarak görev alan Mehmet Bostan, 2009 yılında Güneş Sigorta’da Mali İşler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Bu görevinin ardından Vakıf Emeklilik Genel Müdürü olarak 6 yıl görev yaptı. Kasım 2016- Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini ifa etti. 15.08.2013 tarihinde SPK tarafından Turkcell Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeliği’ne getirildi ve Mart 2018’e kadar görevini sürdürdü. Haziran 2016’da başladığı Petkim Yönetim Kurulu üyeliğini ve Ekim 2018’de başladığı Boğaziçi Ventures Teknoloji Fonu’ndaki Yönetim Kurulu üyeliğini halen sürdürmektedir.

* Mehmet Bostan SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğine haizdir. Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.