Mehmet BOSTAN
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
1971 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Bostan, İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuş ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden İngilizce İşletme Yüksek Lisans (MBA) almıştır.

İş hayatına 1995 yılında başlayan Bostan, Denizbank’ta Kurumsal Bankacılık Yetkilisi, BNP Ak Dresdner Bank’ta Pazarlama Müdürü, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Müdür görevlerinde bulunmuştur. Son olarak Dresdner Bank AG Türkiye Baş Temsilcisi olarak görev alan Mehmet Bostan, 2009 yılında Güneş Sigorta’da Mali İşler Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Bu görevinin ardından Vakıf Emeklilik Genel Müdürü olarak 6 yıl görev yapmıştır. 15.08.2013 tarihinde SPK tarafından Turkcell Yönetim Kurulu Bağımsız Üyeliği'ne, 26.02.2016 tarihli Resmi Gazete ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Bostan, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

* Mehmet Bostan SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne göre bağımsız üye niteliğine haizdir. Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ve ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.