SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Görevine Yeni Atama

SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı ve Petkim Genel Müdürlüğü görevine vekaleten SOCAR Türkiye Strateji Başkanı Kanan Mirzayev atandı.

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı ve en büyük entegre endüstri grubu SOCAR Türkiye’nin Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı ve Petkim Genel Müdürlüğü görevini vekaleten SOCAR Türkiye Strateji Başkanı Kanan Mirzayev üstlendi.

Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı ve Petkim Genel Müdürlüğü’nü başarıyla yürüten Anar Mammadov, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından 28 Temmuz tarihinde SOCAR Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştı.

SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı ve Petkim Genel Müdürü görevine 13 Eylül tarihi itibarıyla vekaleten atanan Kanan Mirzayev, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Finans bölümündeki eğitiminden sonra İngiltere’de Aston Üniversitesi Endüstriyel İşletmeler Yönetim bölümünde yüksek lisansını tamamladı. İngiltere’de eğitimine devam ederek Chartered Management Institute (CMI)’de işletme alanında Üst Düzey Yönetici diploması alan Mirzayev, 2019-2020 yılları arasında ise Harvard Business School’da Lider Gelişimi programına katıldı. 2004-2011 yılları arasında SOCAR’ın grup şirketlerinde ve çeşitli uluslararası projelerinde çalışan Mirzayev, işletme, iş sağlığı ve güvenliği, kalite gibi alanlarda farklı görevler üstlendi. 2011 yılından itibaren sırasıyla; Bakü Rüzgâr Enerjisi projesinde İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Yöneticisi, SOCAR Yatırım departmanında İş Analisti, SOCAR Energy Yunanistan’da Kıdemli İş Analisti ve CEO vekili, Petkim’de Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı ve Rafineri ve Petrokimya İş Birimi’nde İş Mükemmelliği Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendi. Mirzayev, 2020 yılı Ekim ayından bu yana SOCAR Türkiye Strateji Başkanı olarak görev alıyordu.